Reklama

Przeciw in vitro

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Projekt całkowitego zakazu stosowania metody in vitro wkrótce zostanie rozpatrzony przez Sejm. Wnioskodawcy mają ponad 150 tys. podpisów poparcia.
W

W siedzibie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Contra In Vitro" (CIV) w Tyczynie k. Rzeszowa nie spodziewano się takiej reakcji. - Największy odzew był z diecezji przemyskiej. Podobnie z zamojsko-lubaczowskiej i wrocławskiej - relacjonuje Jacek Kotula, inicjator przedsięwzięcia.

Metropolita przemyski wsparł inicjatywę jako pierwszy. W liście do Kotuli abp Józef Michalik określił działania CIV jako "zgodne z nauczaniem Kościoła". Pisemnego poparcia udzieliło kilkunastu innych biskupów, m.in. kard. Stanisław Dziwisz i abp Henryk Hoser. Bp Jerzy Mazur przekazał listy do Wydziału Duszpasterstwa w kurii ełckiej, a ta rozesłała formularze do parafii. W pozostałych częściach kraju podpisy zbiera Akcja Katolicka, koła Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, Odnowa w Duchu Świętym, słuchacze Radia Maryja...

O rzeszowskim projekcie długo milczały media -...

5997

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]