Reklama

PRL, przestępcze państwo

PRL, przestępcze państwo

13.10.2009
Czyta się kilka minut
Piotr Litka: Dlaczego doszło do kolejnego już wznowienia śledztwa dotyczącego śmierci ks. Popiełuszki? Co prowadzone obecnie śledztwo ma wyjaśnić?
P

Prokurator Bogusław T. Czerwiński: Czynności, które są prowadzone przez prokuratorów Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie w ramach śledztwa S 17/06/Zk, w żaden sposób nie można traktować jako "wznowienie śledztwa dotyczącego śmierci księdza Jerzego Popiełuszki". Przypomnę, że śledztwo to jest prowadzone w sprawie dotyczącej funkcjonowania w okresie od 28 listopada 1956 r. do 31 grudnia 1989 r. w strukturach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych związku, kierowanego przez osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe, który miał na celu dokonywanie przestępstw, w tym zabójstw działaczy opozycji politycznej i duchowieństwa. Materiałem uzasadniającym wszczęcie tego śledztwa były ustalenia tzw. raportu posła Rokity. Jednym z wątków tego postępowania jest ustalanie sprawców zabójstwa ks. Popiełuszki stojących w hierarchii MSW wyżej niż gen....

3948

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]