Reklama

Pracowite urodziny

Pracowite urodziny

z Rzymu
25.05.2003
Czyta się kilka minut
"Żaden stan lub wiek nie jest przeszkodą do życia doskonałego" - powiedział Papież w homilii wygłoszonej 18 maja na Placu św. Piotra. W dniu swych 83. urodzin kanonizował Matkę Urszulę Ledóchowską i bpa Józefa Sebastiana Pelczara. Do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki przyjechało ponad 20 tys. Polaków.
P

Papież wyniósł na ołtarze także dwie założycielki włoskich zgromadzeń zakonnych - matkę Marię De Mattias i Wirginię Centurione Bracelli. W homilii podkreślił, że przykład nowych świętych może być we współczesnym świecie podjęty przez każdego: "Możemy się od nich uczyć budować świat bardziej ludzki - świat, w którym coraz pełniej będą realizowane takie wartości jak sprawiedliwość, wolność, solidarność i pokój". W Mszy uczestniczyło ponad 70 polskich biskupów, arcybiskupów i kardynałów (Franciszek Macharski, Henryk Gulbinowicz, Zenon Grocholewski i Andrzej Maria Deskur; nie przyjechał cierpiący na zapalenie płuc Prymas Polski, kard. Józef Glemp).

Msza kanonizacyjna zaczęła się od urodzinowych życzeń. W imieniu wszystkich zgromadzonych przekazał je Papieżowi dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Joseph Ratzinger. ,,Niezmordowanie prowadzisz nas, rozpoczynając od Chrystusa, do...

3790

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]