Reklama

Powrót Silvia

Powrót Silvia

25.09.2017
Czyta się kilka minut
Berlusconi wraca do gry. Były włoski premier, przez wielu już traktowany jak skompromitowany emeryt, od paru miesięcy zapowiadał chęć ponownego wzięcia udziału w rozgrywce wyborczej.
C

Ciążące na nim wyroki uniemożliwiają mu kandydowanie, chyba że apelacja do Strasburga odniesie skutek. Ale, nie czekając na to, Silvio Berlusconi zamierza i tak stać się twarzą umiarkowanej prawicy. Co ciekawe, uczyni to z wyraźnym wsparciem paru europejskich stolic, w których jeszcze 10 lat temu był persona non grata.

Ostatnim akcentem jego comebacku był występ na zakończenie wielkiej imprezy Europejskiej Partii Ludowej, zorganizowanej we Fiuggi przez przewodniczącego Europarlamentu Antonia Tajaniego, podczas której zalety starego-nowego kandydata wynosił pod niebiosa sekretarz partii Antonio López-Istúriz White.

Euroludowcy liczą, że Berlusconi poradzi sobie nie tylko z populistyczno-buntowniczym Ruchem Pięciu Gwiazd (który zresztą ma spore wewnętrzne problemy i utracił bezpośrednie wsparcie ojca założyciela Beppego Grilla), lecz też unieszkodliwi swojego sojusznika – Ligę Północną, której lider Matteo Salvini od paru miesięcy prowadzi twardą kampanię w stylu niemieckiej AfD. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Zawodu dziennikarskiego uczył się we wczesnych latach 90. u Andrzeja Woyciechowskiego w Radiu Zet, po czym po kilkuletniej przerwie na pracę w Fundacji Batorego (program pomocy dla...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]