Reklama

Ładowanie...

Post od czterech kółek

19.03.2018
Czyta się kilka minut
Niektórzy niemieccy katolicy i ewangelicy w Wielkim Poście z własnych samochodów przesiadają się do publicznych środków transportu. Czy Polaków stać na podobny gest?
B

Barbara Schartz z Trewiru uwielbia jeździć samochodem. Auto to dla niej synonim wolności, swobody poruszania się, jak chce i kiedy chce. Na dłuższej trasie może się odprężyć i porozmyślać o ważnych sprawach. Podróż autobusem lub pociągiem to w jej odczuciu przeciwieństwo tego komfortu. Mimo to w tym roku po raz kolejny zamieniła samochód na bilet komunikacji publicznej.

– Podróż innymi środkami lokomocji niż auto to moja świadoma i czysto racjonalna decyzja. Wynika z wiedzy o szkodliwości dla środowiska i poczucia odpowiedzialności – wyjaśnia.

Barbara to jedna z uczestniczek akcji „Autofasten”, czyli postu od samochodu, organizowanej wspólnie przez katolickie diecezje Trewiru, Moguncji, Fuldy, archidiecezje Kolonii i Luksemburga, radę diecezjalną w Akwizgranie oraz wspólnoty ewangelickie z Nadrenii i Hesji-Nassau. To już 21. edycja akcji. Co roku...

5142

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]