Reklama

Porozmawiamy o węglu

Porozmawiamy o węglu

30.01.2007
Czyta się kilka minut
Jedynym właściwym rozwiązaniem sytuacji polskiego górnictwa i energetyki jest ponowne zorganizowanie "okrągłego stołu obu tych gałęzi naszej gospodarki.
S

Sytuacja polskiego górnictwa po dramacie w kopalni "Halemba" w listopadzie 2006 r. bardzo się pogorszyła. Kontrole i śledztwa utrudniają zarządzanie, a szczególnie podejmowanie decyzji przez kadrę. Do tej pory popełnienie błędu mogło się skończyć dla sztygara czy nadsztygara karami regulaminowymi, np. naganą, mogły ich też dotknąć sankcje nakładane przez urzędy górnicze, degradacja, czyli pozbawienie stopnia górniczego i uczynienie z nich szeregowych górników. Poza tym, oczywiście, groziła odpowiedzialność karna za narażenie życia ludzkiego.

Po tragedii w "Halembie" kadrę paraliżuje obawa przed konsekwencjami politycznymi. Narzucone przez polityków kontrole będą musiały wskazać winnych, więc czyjeś głowy polecą, jakby to kontrole miały szansę uzdrowić polskie górnictwo. Co więcej, władza właśnie przenosi Wyższy Urząd Górniczy, czyli policję górniczą mającą...

4242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]