Reklama

Pomysł na lato

Pomysł na lato

20.07.2015
Czyta się kilka minut
Wiadomość jest świeża, ale niszowa, bowiem pochodzi z rubryk sportowych.
O

Oto kibice wybrali właśnie na sześcioletnią kadencję prezesa dużego klubu piłkarskiego w Barcelonie. Warto może powtórzyć nieco głośniej, że ów szczęśliwiec wybrany został przez kibiców, po długiej kampanii wyborczej. A teraz, bez zbędnych, erudycyjnych namolności na temat obyczajów katalońskich, przenieśmy się w świat prostych domniemań naszej strefy klimatycznej i zadajmy sobie pytanie, jak takie wybory wyglądałyby u nas. Gdyby, dajmy na to, kibice wybierali prezesów wszystkich polskich klubów grających w dowolnych ligach, choć może wszystkich to za dużo, i może wystarczy, że najważniejszych.

Rzec trzeba, że zadanie to, klasycznie wakacyjne i wdzięczne dla ludzkiej fantazji, należy do łatwych. Skrajnie łatwych wobec, dajmy na to, wyobrażenia sobie posłanki Pawłowicz w roli sędzi Trybunału Konstytucyjnego, co też jest zadaniem wakacyjnym, ale wagi najcięższej. Z dwojga złego...

4040

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]