Reklama

Polska z Unią dla Kijowa

Polska z Unią dla Kijowa

12.12.2004
Czyta się kilka minut
W ostatnich dniach zmieniły się podstawowe problemy polityki wschodniej nie tylko Polski, ale także Unii Europejskiej.
K

Kilka tygodni temu jeden z polskich posłów do Parlamentu Europejskiego zwrócił się do Ośrodka Studiów Wschodnich z prośbą o przygotowanie argumentów, którymi mógłby posługiwać się w unijnych gremiach, tłumacząc, dlaczego Ukraina jest ważna dla Europy.

Zebraliśmy więc ogólnie słuszne tezy, że Unia powinna być zainteresowana, by od wschodu graniczyły z nią kraje stabilne i demokratyczne; że różnica w poziomie życia między Unią a wschodnimi sąsiadami będzie tworzyć napięcia w regionie; że podjęcie przez Ukraińców wysiłków na rzecz wprowadzania prawno-ekonomicznych standardów unijnych zwiększy nie tylko bezpieczeństwo samej Unii, ale stworzy nowe możliwości współpracy gospodarczej, dlatego Bruksela powinna wspierać Ukrainę w podejmowaniu tych starań. Zwłaszcza że obecnie jest to jedyny wschodni sąsiad Unii, który deklaruje chęć podjęcia takich wysiłków.

...
4200

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]