Reklama

Polska nadal szlachetna

Polska nadal szlachetna

13.06.2022
Czyta się kilka minut
M

Mają po jednej parze butów, w których przeszli najtrudniejszą drogę w życiu. Musieli uciekać z Buczy, zostawiając za sobą – świeży grób ojca i męża oraz dom rodzinny, a właściwie to, co z niego zostało – to jedna z historii rodzin, które otrzymują pomoc z Solidarnej Paczki, specjalnej edycji Szlachetnej Paczki (wspierać akcję można na www.szlachetnapaczka.pl).

Z badań zrealizowanych przy tej okazji wynika, że w ciągu dwóch miesięcy spadł z 56 do 47 proc. odsetek Polaków pomagających uchodźcom. Wspierający najczęściej wybierali datki (niemal 50 proc.), nieco rzadziej zbiórki żywnościowe i odzieżowe (43 i 35 proc.). Spadł też – z 10 do 7 proc. – odsetek wolontariuszy. Pomimo nieznacznych obniżek, po niemal czterech miesiącach od wybuchu wojny tendencja do wspierania sąsiadów okazuje się trwała. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]