Reklama

Ładowanie...

Podstrony

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Może to coś znaczy, a może nic: w trakcie wakacji z głównych stron najbardziej popularnych polskich portali internetowych zniknęły działy kultury. Są "Wiadomości", "Biznes" (lub "Finanse" i "Praca"), "Sport", "Technowinki i Gry" (lub "Technologie"), "Motoryzacja" (lub "Moto"), "Ciekawostki", "Styl życia" (lub "Społeczność") i "Życie gwiazd" (lub "Plotki"). "Kultury" już nie ma. Miejsce "Kultury" niepodzielnie zajęła "Rozrywka".
J

Jest to zmiana uczciwa. Pokaźną część dotychczasowej "Kultury" i tak stanowiły informacje kwalifikujące się raczej do działu "Rozrywki". W dziale "Kultury" częściej niż recenzowaniem wystaw czy książek zajmowano się zwierzeniami aktorów grających w popularnych serialach. Jeśli nad czymś się zastanawiać, to nad usunięciem w cień samego słowa. Bardzo możliwe, że użytkownikom portali słowo "kultura" źle się kojarzyło. A słowo na portalu internetowym ma działać jak magnes. Ponieważ częściej klikano w "Rozrywkę" niż w "Kulturę", ta ostatnia musiała przejść do drugiego szeregu. Dział kultury nie zniknął zupełnie, trzeba tylko poświęcić nieco więcej czasu, by go odszukać.

Kultura to kula u nogi. Któż nie pamięta pięknego wiersza Herberta (co ja z tym Herbertem ciągle?) o dwóch nogach Pana Cogito? Jedna zdrowa, umięśniona, "z dobrze modelowaną łydką", "optymistyczna...

3200

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]