Reklama

Podnieś wzrok

Podnieś wzrok

02.12.2019
Czyta się kilka minut
W mowie eschatologicznej Pana Jezusa (Łk 21, 5-36) słyszymy: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy.
L

Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi... Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

Polecenie: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy” uświadamia nam, że wszyscy możemy być jak uzdrowiona przez Jezusa kobieta. Przez 18 lat „trzymana przez szatana na uwięzi”, nie mogła się wyprostować. „Córka Abrahama” niezdolna podnieść głowy i zobaczyć nieba (zob. Łk 13, 10-17). Jesteśmy jak ona, kiedy mamy wzrok wbity jedynie w ziemię. Widzimy tylko to, co „ziemskie”, i mdlejemy ze strachu na myśl o wszystkim, co temu zagraża. Nie widzimy „nadchodzącego Syna Człowieczego”. Widzimy dramaty i problemy; nie widzimy Jego mocy i chwały. Widzimy narastające, a czasami wręcz bezczelne zło; nie widzimy odkupienia. Widzimy, że świat...

3087

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]