Reklama

Pink Freud, „Punk Freud"

Pink Freud, „Punk Freud"

20.03.2007
Czyta się kilka minut
Z

Zmienność i nieprzewidywalność są w tę muzykę wpisane. Poprzednia płyta tria, "Sorry Music Polska" (2003; pomijam wydawnictwo późniejsze, składające się z remiksów i koncertu w formacie mp3) kipiała od pomysłów i dowcipu: muzycy rozglądali się inspiracyjnie na różne strony, wykorzystując dźwiękowe efekty specjalne. W porównaniu z tamtym tytułem "Punk Freud" jawi się jako album wręcz ascetyczny. Nie dlatego by nie było tu już żadnych dodatkowych efektów, ale nawet podstawowe założenie realizacyjne podporządkowane zostało idei redukującego skupienia (o redukcji mówię w sensie opisowym, nie zaś wartościującym). Tak więc zespół użył do nagrania starego analogowego magnetofonu wielośladowego, co doprowadziło do brzmienia, by tak rzec, monopodobnego: muzykę słychać głównie ze środkowych obszarów dźwiękowego spektrum.

Przedsięwzięcie takie podkreśla zagęszczoną...

2238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]