Reklama

Ładowanie...

Pink Freud, „Punk Freud"

20.03.2007
Czyta się kilka minut
Z

Zmienność i nieprzewidywalność są w tę muzykę wpisane. Poprzednia płyta tria, "Sorry Music Polska" (2003; pomijam wydawnictwo późniejsze, składające się z remiksów i koncertu w formacie mp3) kipiała od pomysłów i dowcipu: muzycy rozglądali się inspiracyjnie na różne strony, wykorzystując dźwiękowe efekty specjalne. W porównaniu z tamtym tytułem "Punk Freud" jawi się jako album wręcz ascetyczny. Nie dlatego by nie było tu już żadnych dodatkowych efektów, ale nawet podstawowe założenie realizacyjne podporządkowane zostało idei redukującego skupienia (o redukcji mówię w sensie opisowym, nie zaś wartościującym). Tak więc zespół użył do nagrania starego analogowego magnetofonu wielośladowego, co doprowadziło do brzmienia, by tak rzec, monopodobnego: muzykę słychać głównie ze środkowych obszarów dźwiękowego spektrum.

Przedsięwzięcie takie podkreśla zagęszczoną...

2238

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]