Reklama

Papież oswojony

Papież oswojony

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Chociaż nadal bardziej identyfikujemy się z Janem Pawłem II, to jednak po majowej pielgrzymce wzrósł w Polsce autorytet moralny, społeczny i religijny Benedykta XVI.
B

Badania religijności Polaków i ich stosunku do nowego papieża wykonał Instytut Badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie KAI. Zrealizowano je w dwóch częściach, pierwsza odbyła się miesiąc przed wizytą (21-24 kwietnia), druga dwa tygodnie po wyjeździe Papieża (7-15 czerwca).

- Obsługując pielgrzymkę, chcieliśmy stworzyć nie tylko profesjonalne centra prasowe. Uważaliśmy, że naszym obowiązkiem jest również pokazanie za pomocą wszelkich możliwych instrumentów, w tym socjologicznych, recepcji tego Papieża. Tym bardziej że chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie, które nieustannie pojawiało się w mediach: jak Polacy przyjmą następcę Jana Pawła II - mówi Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI.

Jak pokazują wyniki sondażu, aż 97 proc. Polaków czuje się związanych z konfesją rzymsko-katolicką, a oceniając swoją wiarę w kategoriach "jakościowych" -...

3394

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]