Reklama

Oszczędzanie na nauce

Oszczędzanie na nauce

06.04.2003
Czyta się kilka minut
W

Wszyscy wiemy, że z budżetem jest marnie i są liczne projekty naprawy sytuacji (w tym także projekt premiera Kołodki). Umiar jest jednak szczególnie przydatny w dziedzinach, które stanowią o przyszłości państwa.

Setki razy pisano już o tym, że nauka i wyższe uczelnie stanowią o przyszłości państwa, że to najlepiej zainwestowane pieniądze itp. Jest to naturalnie racja, ale nakłady na naukę spadają co roku, zaś pensje pracowników wyższych uczelni nie pozwalają im na pracę naukową, tylko zmuszają do zarobkowania, polegającego najczęściej na braniu dodatkowych zajęć ponad ludzką i studencką wytrzymałość. Ponieważ od dobrych kilku lat mam trochę wspólnego z administrowaniem małym fragmentem wyższej uczelni, podobno jednej z dwu najlepszych w Polsce, więc co nieco na ten temat wiem.

Otóż wiem na pewno, że przeciętna pensja profesorska jest równa przeciętnej płacy krajowej....

3646

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]