Reklama

Ładowanie...

Ostatni gwizdek

Ostatni gwizdek

20.09.2021
Czyta się kilka minut
MAREK LASYK / REPORTER
R

Reprezentacja Polski obroniła brązowy medal na mistrzostwach Europy w amp futbolu. Po wielu okazjach, niewykorzystanym rzucie karnym i nerwach do ostatniej sekundy nasza drużyna pokonała Rosjan 1:0 w meczu o trzecie miejsce.

Droga do medalu nie była prosta. Przed Euro kontuzji uległo dwóch zawodników. Tylko dzięki fizjoterapeutce Zofii Kasińskiej (jedynej kobiecie w drużynie) byli gotowi na inauguracyjny mecz z Ukrainą. To właśnie jej Kamil Grygiel zadedykował pierwszą bramkę w turnieju.

Polska przegrała 1:2 półfinałowe starcie z Hiszpanią. Gdy po ostatnim gwizdku Krystian Kapłon płakał na murawie, Hiszpanie podeszli do niego, jeszcze zanim zaczęli świętować własny awans do finału. Później utworzyli szpaler dla Polaków schodzących do szatni. To jeden z tych obrazów, który zostanie w pamięci. Podobnie jak nadzieja, że zainteresowanie amp futbolem nie minie wraz z ostatnim gwizdkiem tych mistrzostw.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]