Reklama

Ładowanie...

„Opium. Mélodies françaises”

21.07.2009
Czyta się kilka minut
"Opium. Mélodies françaises"Philippe Jaroussky, Jérôme Ducros.Virgin Classics
T

To płyta inna od dotychczas nagranych przez Philippe’a Jaroussky’ego. Młody kontratenor wyszedł bowiem poza emploi śpiewaka specjalizującego się w repertuarze dawnym i sięgnął po francuskie mélodies. Słusznie, bo jego skłonność do uwodzenia słuchacza, bezpretensjonalnego wdzięczenia się i rozbrajającej fascynacji własnym głosem znakomicie temu repertuarowi służą.

Dwa tuziny wokalnych drobiazgów, od Césara Francka i Camille’a Saint-Saënsa przez Claude’a Debussy’ego i Gabriela Fauré po Reynalda Hahna, artysta ułożył w nostalgiczną, pełną dyskretnego uroku i onirycznej aury opowieść o uczuciach. Poezja pozbawiona jasnych deklaracji i wyraźnych miłosnych gestów, w której granica między rzeczywistością a snem zaciera się, zaś margines interpretacji licznych niedopowiedzeń i subtelnych insynuacji jest szeroki, w ustach Jaroussky’ego brzmi delikatnie i tajemniczo....

2077

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]