Reklama

O kapitale

O kapitale

26.09.2016
Czyta się kilka minut
Chciałoby się dziś pomaglować kwestię zauważalnej trudności w pojmowaniu wielu rzeczy przez naszych zdumiewających bliźnich.
Z

Zwłaszcza ciekawi pojmowanie przez nich historii, niezrozumienie ciągliwości tworzywa, jakim jest humor, literatura bądź film fabularny, zastanawiają dziecinne domniemania na temat rozmnażania, i to zarówno ssaków, jak i roślinności, martwią bardzo niejasności panujące wśród rzesz, czymże jest komórka, albo i dwie, czym jest bakteria, by nie rzec wirus, czym jest wszechświat, a zwłaszcza Układ Słoneczny.

Najbarwniej byłoby chyba zacząć od problemu ostatniego, czyli pozycji kuli ziemskiej i jej stosunku do ciał niebieskich oraz ciał innego rodzaju. Otóż wydaje się, że nadszedł czas powrotu do dyskusji, czy aby kula ziemska nie jest przypadkiem pępkiem świata, i na powrót ustalenia, że się ona nie rusza. Ani w kółko, ani w ogóle. To szalenie przykre mniemanie bierze się z obserwacji dysput wśród naszych umiłowanych bliźnich oraz z – rzecz jasna – dość powierzchownych studiów nad...

4008

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]