Reklama

O duchowości

O duchowości

08.11.2021
Czyta się kilka minut
O

Od wielu dekad – na własny rzecz jas- na użytek – rozgryzamy istotę i sens tutejszej polityki. Szczerze mówiąc, nie mamy żadnego dobrego objaśnienia jej specyfiki i wciąż daleko nam do opracowania jakiejś esencji czy definicji zjawiska. Polska polityka – popatrzmy – jest tak specyficzna, że w zasadzie nie da się jej porównać do żadnej innej, uprawianej przez jakiś inny kraj znany nam z nazwy bądź z widzenia. Polscy politycy są tak bardzo inni od polityków z innych krajów, że doprawdy kiedyś – wstyd się przyznać, bo nie na trzeźwo – zrobiliśmy sobie taką oto zgaduj-zgadulę: wskaż, dobry człowieku, polityka polskiego na fotografii z obrad plenarnych dużej międzynarodowej organizacji. Specjalnie nazwy tej organizacji tu nie umieszczamy, bowiem nie o nią chodzi. Otóż zadanie to okazało się prostsze niż wszystko, cośmy sobie w życiu zadali. W polskim polityku jest coś tak mocno...

4221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]