Reklama

Nowy Nieład

01.02.2021
Czyta się kilka minut
B

Bez zaskoczenia przyjęliśmy ogłoszenie przez p. Kaczyńskiego Nowego Ładu w Polsce, a co za tym idzie – ukonstytuowanie krainy powszechnej zasobności i szczęścia między Bugiem a Nysą Łużycką. W bliżej nieokreślonej przyszłości, oczywiście. Znamienne jest – to konieczny na początku wtręt – powszechne już pisanie ogłoszonego „Ładu” oraz przymiotnika „Nowy” dużymi literami. Wróży to jak poniżej.

Najefektowniej byłoby teraz powiedzieć, że polityków głoszących podobne projekty czy obietnice świat przerobił w ciągu ostatnich stu wieków na pęczki, i na tym oto kapitalnym spostrzeżeniu można by zakończyć dzielenie się z Czytelnikami naszą skrzydlatą myślą. Czytelnik nasz – zważmy – ukończył na ogół szkołę podstawową, a w jej wymagających ramach przeszedł zdaje się krótki kurs historii powszechnej i wie co nieco na temat kilku jej bohaterów. Jednak jest coś, co nas dopinguje do pracy, i...

4072

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]