Reklama

Ładowanie...

Nowy biskup w Łowiczu

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Ks. prof. Andrzej Dziuba został nowym biskupem łowickim. Papież przyjął rezygnację dotychczasowego ordynariusza Alojzego Orszulika, który w już zeszłym roku skończył 75 lat - biskupi wiek emerytalny.

“Wniósł Ksiądz Biskup nieoceniony wkład w prace Konferencji Episkopatu Polski, w proces normalizacji stosunków Państwo-Kościół uwieńczony Konkordatem" - napisał abp Józef Kowalczyk w liście do bp. Orszulika. Nuncjusz apostolski podziękował też dotychczasowemu ordynariuszowi za jego posługę w diecezji siedleckiej (od 1989 r.) i łowickiej (od 1992 r.) Poprosił też bp. Orszulika, żeby “stosownie do sił i zdrowia oraz na prośbę i w uzgodnieniu z Pasterzem Diecezji, wspomagał swym doświadczeniem, posługą i radą Kościół Łowicki i Konferencję Episkopatu".

53-letni ks. Dziuba wykłada teologię moralną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 1975 r. przyjął święcenia kapłańskie - w Gnieźnie, z rąk kard. Wyszyńskiego. W latach 1969-1981 studiował w tamtejszym seminarium, na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, Katolickim Uniwersytecie...

4337

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]