Reklama

Nowy biskup w Łowiczu

Nowy biskup w Łowiczu

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Ks. prof. Andrzej Dziuba został nowym biskupem łowickim. Papież przyjął rezygnację dotychczasowego ordynariusza Alojzego Orszulika, który w już zeszłym roku skończył 75 lat - biskupi wiek emerytalny.

“Wniósł Ksiądz Biskup nieoceniony wkład w prace Konferencji Episkopatu Polski, w proces normalizacji stosunków Państwo-Kościół uwieńczony Konkordatem" - napisał abp Józef Kowalczyk w liście do bp. Orszulika. Nuncjusz apostolski podziękował też dotychczasowemu ordynariuszowi za jego posługę w diecezji siedleckiej (od 1989 r.) i łowickiej (od 1992 r.) Poprosił też bp. Orszulika, żeby “stosownie do sił i zdrowia oraz na prośbę i w uzgodnieniu z Pasterzem Diecezji, wspomagał swym doświadczeniem, posługą i radą Kościół Łowicki i Konferencję Episkopatu".

53-letni ks. Dziuba wykłada teologię moralną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 1975 r. przyjął święcenia kapłańskie - w Gnieźnie, z rąk kard. Wyszyńskiego. W latach 1969-1981 studiował w tamtejszym seminarium, na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, Katolickim Uniwersytecie...

4337

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]