Reklama

Niezawodna mniejszość

Niezawodna mniejszość

18.07.2007
Czyta się kilka minut
Jeszcze długo nie opadnie kurz po kolejnym zawirowaniu wkoalicji, aspekulacjom, kiedy ioile zmniejszy się ztego powodu poparcie dla Prawa iSprawiedliwości, już nie widać końca. Wydaje się jednak, że rachuby wydają się iprzedwczesne, inietrafione.
D

Demokracja sondażowa rządzi się swoimi prawami, dlatego już we wtorek, 11 lipca, dzień po zdymisjonowaniu wicepremiera i ministra rolnictwa, przeprowadzono pierwsze sondaże. Z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla "Faktów" TVN (próba była ogólnopolska i 820-osobowa) wynikało, że ewentualne wybory wygrałaby PO z wynikiem 27,6 proc., a PiS zdobyłoby 17,3 proc. poparcia. Sondaż OBOP dla "Dziennika" (próba: 912 osób) dawał PO trzydziestotrzyprocentowe zwycięstwo, PiS miałoby zdobyć 19 proc. głosów. Sondaż PBS DGA dla "Gazety Wyborczej": 31 proc. poparcia dla PO i 24 proc. dla PiS (próba: 1127 osób, badanie przeprowadzono przed ujawnieniem taśm z wykładem ks. Tadeusza Rydzyka i wyrzuceniem z rządu Andrzeja Leppera). Sondaż PGB: 31 proc. dla PO, 30 proc. dla PiS (próba: 1001 osób, sondaż przeprowadzany w dniach 4-8 lipca).

Z tego gąszczu danych widać, że może i ...

9613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]