Reklama

Niedźwiedzia skóra

Niedźwiedzia skóra

06.09.2011
Czyta się kilka minut
Obecny kryzys gospodarczy został spowodowany kryzysem zaufania, więc bez przywrócenia zaufania - zwłaszcza do władz publicznych i instytucji finansowych - nie zostanie przezwyciężony.
N

Napierający drugą falą kryzys gospodarczy budzi liczne kontrowersje i wywołuje rozbieżne opinie, trudno jednak zaprzeczyć, że jego detonatorem stał się kryzys zaufania wobec sektora finansowego, wywołany nadmiernym zadłużeniem. Kilka lat temu pojawiła się, a potem zaczęła narastać wątpliwość, czy te długi zostaną spłacone. Najpierw niepokój USA i zdolność wielu tamtejszych właścicieli domów do spłaty kredytów zaciągniętych na ich kupno czy budowę. Dawniej (a nawet jeszcze całkiem niedawno) zostałoby to uznane za indywidualny problem dłużników i wierzycieli, którym inni nie muszą się przejmować. Niektórzy obserwatorzy i komentatorzy próbowali tak właśnie się do niego ustosunkować, sugerując pozostawienie instytucji kredytowych sam na sam z kłopotami, spowodowanymi lekkomyślnym udzielaniem pożyczek, nawet gdyby to miało oznaczać bankructwo. Gdy jednak upadłość ogłosił bank...

10459

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]