Reklama

Niebezpieczna nominacja

Niebezpieczna nominacja

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Od wielu lat Erika Steinbach była solą w oku dla stosunków polsko-niemieckich. Lada chwila szefowa niemieckiego Związku Wypędzonych może się dla nich stać prawdziwym zagrożeniem.
N

Na przekór wszelkim sygnałom ostrzegawczym Steinbach została przez swą organizację nominowana do rady fundacji kontrowersyjnego centrum dokumentacyjnego "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", którego siedziba ma się znaleźć w Berlinie. Owo centrum może powstać na warunkach uczciwych wobec historii tylko wówczas, gdy zbuduje się je na wzajemnym zaufaniu między Polakami i Niemcami. Obecny polski rząd zgodził się uczestniczyć w tworzeniu centrum jako doradca historyczny pod jednym tylko warunkiem: bez Eriki Steinbach.

Pod znakiem zapytania może stanąć nie tylko ta szczególna kooperacja, lecz stosunki polsko-niemieckie jako takie. Władysław Bartoszewski jako doradca premiera ds. dialogu międzynarodowego ostrzegł już niemiecki rząd, że udział Steinbach w przedsięwzięciu wstrząsnąłby relacjami naszych krajów.

Teraz wszystko zależy od kanclerz Angeli...

1107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]