Reklama

Nie nawracać na siłę

Nie nawracać na siłę

28.03.2016
Czyta się kilka minut
Zanim została zakonnicą, skończyła psychologię, wspinała się w wysokich górach i pracowała u Matki Teresy. Nazywają ją „siostrą od narkomanów”.
Siostra Jolanta Glapka, marzec 2016 r. Fot. Filip Klimaszewski dla „TP”
C

Czasami nie nadążam – mówi, kiedy pierwszy raz słyszy jakieś młodzieżowe słówko. Ale młodzi, z którymi pracuje, twierdzą inaczej: siostra Jolanta musi nadążać, skoro postawiła budynek wysoki na dwa piętra. Mówią do niej „ciocia” albo zwyczajnie „siostra”. Kiedy jakiś projekt potrzebuje reklamy, stawiają ją przed kamerą i to wystarczy. Siostra zawsze powie coś fajnego.

Ale nie zawsze jest fajnie. Szczególnie kiedy przychodzi porażka, bo któryś z podopiecznych znowu wrócił do nałogu. Nazywają ją: „siostra od narkomanów”. Przepracowała z nimi 20 lat.

Nadrabianie

Centrum Pasja Życia powstaje w podwarszawskim Legionowie.
Budynek widać z daleka. Jego budowa zbliża się do końca, ale zostały jeszcze wykończenia. Bardzo drogie – wstawienie okien będzie kosztować ok. 300 tys. zł. To dlatego Fundacja Pasja Życia prowadzona przez s. Jolantę Glapkę...

12585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W Polsce nie nawraca się siłą, nawraca się presją, społecznym ostracyzmem, poczuciem winy, strachem przed śmiercią, siła póki co nie jest praktykowana, ale sądy już zaczynają się wiarą interesować, sam już byłem o to pytany, choć to chyba wbrew Konstytucji? ale kto sądowi zabroni? Zatem i na siłę pewnikiem przyjdzie jeszcze pora.

Nie ma w Tatrach szczytów "Sprężyna" i "Kazalnica" - jest natomiast "Sprężyna na Kazalnicy", tj. droga Macieja Gryczyńskiego ("Sprężyny") na tejże Kazalnicy - turniczce wiszącej nad Czarnym Stawem pod Rysami. Bardzo "ostra" droga.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]