Reklama

Nawrócona

Nawrócona

21.05.2017
Czyta się kilka minut
Pewnej niedzieli kazanie było pełne ataków na grzeszników za grzech aborcji, grzech nieślubnych dzieci... Musiałam sprawdzić, czy weszłam do właściwego kościoła.
Św. Maria Goretti, witraż z kościoła św. Cecylii w San Francisco Fot. Anna Samborska
J

Jenny jest nauczycielką. Pracuje w szkole podstawowej. Jej silny głos z łatwością utrzymuje w ryzach klasę rozbrykanych dziewięciolatków. Jenny udziela się społecznie – sponsorowanym bieganiem wspiera program YMCA, który przez sport odciąga młodzież od uczestnictwa w gangach. Chociaż nie pochodzi z Kalifornii, San Francisco jest jej domem. Głosuje na Demokratów, popiera prawa kobiet, gejów, kolorowych mniejszości.

Kiedy nasze córki były małe, spotykałyśmy się często, rozmawiając o dzieciach, szkole, sprawach codziennych. Jenny jest osobą praktyczną i zdecydowaną. Gdy poczuła, że chce mieć rodzinę, zrobiła to planowo. Chciała poznać kogoś, kto, tak jak ona, lubi sztukę lub sport, zaczęła więc chodzić na wystawy i na ślizgawkę. Na łyżwach poznała Eda, specjalistę od ochrony środowiska. Są razem od 23 lat i mają 14-letnią córkę.

Wydawało mi się, iż wiem wszystko o Jenny –...

11536

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]