Reklama

Nasza flota wzięła Bosfor

Nasza flota wzięła Bosfor

18.10.2011
Czyta się kilka minut
Zdarzyło się to ponad tydzień temu, ale nie straciło świeżości. Może dlatego, że można się spodziewać następnych ciekawostek tego rodzaju.
W

Wydarzenie było związane z wielkim marzeniem. Marzeniem tak silnym, że pokonało największą przeszkodę, jaką jest rzeczywistość. Marzenie pokonało realne zdarzenie i tym samym zdarzeniem realnym się stało. To rzadkość. W niedzielny wyborczy wieczór redaktorzy największych gazet w Polsce mieli w rękach wszystkie informacje, by rzeczywistość poddać stosownym analizom. Dla wielu z nich marzenie stało się ciałem, dla innych marzenia się nie spełniły, w obu przypadkach redaktorzy ugięli się pod brzemieniem faktów. Jedni radośnie, inni ze łzami w oczach, wszyscy jednak uznali rzeczywistość za wartą rzeczywistej analizy. Okolicznościom nie poddał się redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Na ognistym rumaku marzeń przeskoczył on rzeczywistość - trzeba to powiedzieć z szacunkiem - z ogromnym zapasem. Innymi niż te słowa ująć się tego nie da.

...

4021

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]