Reklama

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej 2013

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej 2013

24.05.2013
Czyta się kilka minut
Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” została ustanowiona w 2002 r. przez prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Leona Kieresa.
I

Inicjatorem wyróżnienia był Janusz Kurtyka, ówczesny dyrektor Oddziału IPN w Krakowie. Nagroda ma charakter honorowy, jej laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej. Ma umocnić szacunek dla narodowej przeszłości i chronić wartości, dzięki którym Polska przetrwała lata zniewolenia. Obradom kapituły nagrody przewodniczy prezes IPN, a w jej skład wchodzą m.in. wcześniejsi laureaci.
Nagroda przyznawana jest instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii narodu polskiego w latach 1939-89, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami IPN. „Tygodnik Powszechny” jest jednym z patronów medialnych nagrody.

TOMASZ MERTA
Intelektualista i historyk, w latach 2005-10 podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – najpierw w rządzie PiS, potem PO. Jako...

4743

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]