Reklama

Nadchodzą pielgrzymi

Nadchodzą pielgrzymi

19.06.2005
Czyta się kilka minut
Jeżeli w jednym miejscu zgromadzi się w imię Chrystusa tyle tysięcy młodych, coś to musi znaczyć. Coś, czego Kościołowi w Polsce nie wolno zlekceważyć ani zbagatelizować.
D

Doświadczenie, jakie dała mi tamta jedna, jedyna sobota w roku, przeżywana po raz pierwszy gdzieś niedaleko Gniezna, można określić krótko: zaskoczenie, niedowierzanie, podziw, zachwyt, nawet szok.

Co oni tu robią?

Bo musi utkwić w pamięci widok wielotysięcznego tłumu młodych ludzi, który tańczy i śpiewa kolejną pieśń. Tym bardziej, że są to młodzi chrześcijanie/katolicy, a tym, który przygląda się niezwykłemu zjawisku na własne oczy i w nim uczestniczy, jest ksiądz pracujący na co dzień właśnie wśród nich. Zdumiewać musi i to, że nie zraża ich konieczność pokonania nierzadko kilkuset kilometrów, nie odstrasza ich wielogodzinna podróż autokarem czy autostopem. Wielu przyjeżdża już w piątek o północy, aby znaleźć się jak najbliżej “Ryby". Na miejscu muszą pieszo przejść jeszcze kilka kilometrów z wypchanym plecakiem i karimatą...

10896

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]