Reklama

Na dwa fortepiany

Na dwa fortepiany

30.10.2005
Czyta się kilka minut
20 sierpnia, Marienfeld. Po adoracji, gdy Benedykt XVI i setki tysięcy młodych zwrócili się ku Chrystusowi - kończy się modlitewne czuwanie. Papież odchodzi w milczeniu, bez zwłoki, nawet nie życząc młodym dobrej nocy. W nieopisanym zamieszaniu, jakie następuje potem, spotykam jednego z francuskich biskupów. Wymieniamy spojrzenia. Biskup mówi: No i proszę! To nie jest Jan Paweł II.
T

Tamten wieczór, przygotowywany i oczekiwany od tak dawna, zaskoczył nas. Nie był podobny do poprzednich czuwań wieczornych ze Światowych Dni Młodzieży, choćby do tego sprzed pięciu lat na Tor Vergata, gdy w niezapomnianym fresku ukazano dwa tysiące lat historii męczenników i świadków Chrystusa.

Dziennikarze stawiali sobie pytanie, czy Benedykt XVI zda w Kolonii egzamin wstępny. Ale dla młodych ludzi ani takie pytanie, ani taki problem nie istniały. Na początku czuwania poświęcono dzwon, który zabrzmiał jak wspomnienie Jana Pawła II - Papieża, który zwołał ich do Kolonii. Wspaniała owacja uniosła się wprost z serc młodzieży, była wyrazem ich wdzięczności i ostatnim hołdem oddanym temu, który przed 20 laty rzucił ideę Światowych Dni Młodzieży.

Jednak dziś stanął przed nimi Benedykt XVI. Jak niegdyś - człowiek w bieli, dany po to, aby ich uczyć,...

4376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]