Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Na cenzurowanym

Na cenzurowanym

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Ingolf Wunder ma w swych rękach mocne i rzadkie dziś atuty. Muzyka w jego wykonaniu przepływa przez słuchaczy bez oporów. A przeze mnie - także bez znaczenia.
W

W sali Filharmonii Krakowskiej (dopieściła swą publiczność, pokazując Ingolfa Wundera, ulubieńca z Konkursu Chopinowskiego) byłem chyba jedyną osobą, która nie poderwała się do oklaskiwania pianisty na stojąco. Choć braw mu nie szczędziłem - zasłużył na nie choćby znakomitą pianistyką, jaką pokazał w drugiej części swego występu (pierwszą trzeba raczej zaliczyć do wypadków). Świetne było błyskotliwe Bolero, znakomity Polonez brillante. Pyszne salonowe walce i mazurki na bis. Nigdy nie forsowany, ładny, krągły dźwięk, bogactwo barw, subtelne i zróżnicowane piano, umiejętność prowadzenia kantyleny i naturalna potoczystość gry. Takt idzie po takcie jak po sznurku, bez zgrzytów, zahamowań, uroczo i elegancko. Może nie idzie, a wręcz płynie.

Dlaczego jednak nie zostałem porwany, jak reszta sali - słuchacze niewątpliwie kompetentni? Powód oczywiście łatwo wskażę:...

8108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]