Reklama

Muzyczne przygody poety

Muzyczne przygody poety

19.09.2016
Czyta się kilka minut
Nowa książka Stanisława Barańczaka? Tak, zupełnie nowa, bo zbiera teksty dotąd rozproszone, często praktycznie niedostępne.
W

Wiosną 1996 r. na zakończenie amerykańskiej podróży znalazłem się w domu Barańczaków w Newtonville. Ania wyjechała właśnie na kilka dni do Polski, podejmował mnie Staszek z córką, tak zwaną małą Anią. Miałem szerokie plany – zwiedzanie Bostonu, Isabella Stewart Gardner Museum i tak dalej. Skończyło się na krótkiej, wspólnej wizycie na Harvardzie – bo nic nie mogło być ciekawsze od przebywania ze Staszkiem. Dręcząca go choroba sprawiła, że nie mógł już wykładać, nie mógł też prowadzić samochodu, co w Ameryce jest ograniczeniem znacznie większym niż u nas. Nie pozbawiła go jednak niesamowitej intensywności odbierania świata, chłonności i wrażliwości na sztukę ani też chęci dzielenia się tym doświadczeniem z innymi. To było tylko kilkadziesiąt godzin, ale takich, które zapamiętuje się na całe życie. Rozmowy o książkach i ludziach, sądy wnikliwe, często ostre. Oglądanie „Wałkoni”...

2967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]