Reklama

Ładowanie...

Motylki na wysypisku

12.08.2007
Czyta się kilka minut
Wielki konflikt o przebieg augustowskiej obwodnicy przez dolinę Rospudy przyniósł porażkę i kompromitację nie tylko rządu, ale też samorządu.
W

Wskrzeszenie i funkcjonowanie samorządów lokalnych uchodzi słusznie za jeden z największych sukcesów transformacji ustrojowej, docenianych nawet przez krytyków innych przemian. Dla entuzjastów samorządności kłopotliwy musi być zatem fakt, że w Augustowie i na Podlasiu praktycznie wszyscy politycy lokalni złączyli się z mieszkańcami w poparciu inwestycji grożącej zniszczeniem lokalnego skarbu przyrody. Estakadę autostradową, przecinającą bagienną dolinę Rospudy, aprobowały poprzednie władze miasta i regionu, akceptował wojewoda z SLD, forsuje obecny burmistrz z PO, mający wsparcie radnych sejmiku podlaskiego z PiS-u i Samoobrony. Nawet niedawne, powtórzone wybory do owego sejmiku oraz związana z nimi zaciekła rywalizacja polityczna, nie zaburzyły tego jednolitego frontu. Kandydaci prześcigali się raczej w zapewnieniach, kto z nich będzie twardszym obrońcą planów poprowadzenia...

5628

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]