Reklama

Motylki na wysypisku

Motylki na wysypisku

12.08.2007
Czyta się kilka minut
Wielki konflikt o przebieg augustowskiej obwodnicy przez dolinę Rospudy przyniósł porażkę i kompromitację nie tylko rządu, ale też samorządu.
W

Wskrzeszenie i funkcjonowanie samorządów lokalnych uchodzi słusznie za jeden z największych sukcesów transformacji ustrojowej, docenianych nawet przez krytyków innych przemian. Dla entuzjastów samorządności kłopotliwy musi być zatem fakt, że w Augustowie i na Podlasiu praktycznie wszyscy politycy lokalni złączyli się z mieszkańcami w poparciu inwestycji grożącej zniszczeniem lokalnego skarbu przyrody. Estakadę autostradową, przecinającą bagienną dolinę Rospudy, aprobowały poprzednie władze miasta i regionu, akceptował wojewoda z SLD, forsuje obecny burmistrz z PO, mający wsparcie radnych sejmiku podlaskiego z PiS-u i Samoobrony. Nawet niedawne, powtórzone wybory do owego sejmiku oraz związana z nimi zaciekła rywalizacja polityczna, nie zaburzyły tego jednolitego frontu. Kandydaci prześcigali się raczej w zapewnieniach, kto z nich będzie twardszym obrońcą planów poprowadzenia...

5628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]