Reklama

Moja metánoia

Moja metánoia

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat, rok po roku i dzień po dniu. Wielu z nas doświadczyło w tym czasie jakiejś przemiany. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się do nas o niej napisać.Kończymy trwającą od połowy kwietnia ankietę, zapewniając tych, którzy zdecydowali się w niej uczestniczyć, że najciekawsze głosy opublikujemy w najbliższych numerach TP.
*

***

Wracając samochodem z pracy, stałem się świadkiem sytuacji, która mocno zapadła mi w pamięć. Jeden z kierowców, próbując nieprzepisowo zmienić pas ruchu, zajechał drogę innemu kierowcy. Ten, dokonując nerwowych manewrów, nie wpuszcza go, po czym z wyraźnym zamysłem “ukarania" jedzie bardzo wolno, blokując drogę jemu i innym kierowcom. Późniejsze zdarzenia następują już niejako automatycznie: kierowcy co raz zajeżdżają sobie drogę, otwierają okna, obrzucają się wyzwiskami, zaś jeden z nich wyraźnie proponuje zaparkowanie pojazdów na chodniku, by tam właśnie “rozwiązać" zaistniały konflikt. Scena, jakich wiele i pewnie nie zwróciłbym na nią większej uwagi, gdyby nie to, że jeden z tych samochodów miał przywiązaną do anteny czarną wstążkę... To była połowa kwietnia 2005 r., kilkanaście dni po śmierci Jana Pawła II.

Jego...

7934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]