Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Moja metánoia

Moja metánoia

26.06.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat, rok po roku i dzień po dniu. Wielu z nas doświadczyło w tym czasie jakiejś przemiany. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się do nas o niej napisać.Kończymy trwającą od połowy kwietnia ankietę, zapewniając tych, którzy zdecydowali się w niej uczestniczyć, że najciekawsze głosy opublikujemy w najbliższych numerach TP.
*

***

Gdy wspominam początek kwietnia w Krakowie, targają mną sprzeczne uczucia. Pamiętam medialną wizję tego miasta pogrążonego w żalu po utracie Papieża: tłumy na Franciszkańskiej pod kurią, które w obecności kamer, reporterów i wozów transmisyjnych próbowały się modlić czy chociaż skupić nad sobą. Nie mogę jednak zapomnieć, jak w tamte dni Kraków gromadził się w knajpach i topił smutek w kuflu piwa. Nie nadążając z myciem naczyń w jednej z kawiarni, poczułem niechęć do tego miasta i zarzuciłem mu obłudę. Dość szybko jednak oprzytomniałem, uświadamiając sobie, że rzeczywistość nigdy nie jest jednorodna. Pozostało tylko przekonanie, że lepiej byłoby, gdyby światła kamer “oświetliły" dość mroczne wnętrza knajp, gdzie życie toczy się wartko, niż bezpardonowo przenikały do miejsc, gdzie człowiek chciałby być - mimo, że obok innych - sam na...

8013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]