Reklama

Minister wypowiada wojnę

Minister wypowiada wojnę

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Burza po artykule "Tygodnika" o nielegalnym obrocie odpadami: ministerstwo środowiska potwierdza nasze informacje i zapowiada walkę z oszustami, przedsiębiorcy podają kolejne przykłady nieuczciwości, a Urząd Kontroli Skarbowej rozpoczyna postępowanie w opisanej przez nas sprawie.
I

Informacje "Tygodnika" w całości potwierdza ministerstwo środowiska, które sprawę "Karmana" skierowało do prokuratury już w kwietniu tego roku.

Od początku roku trwa ogólnopolska kontrola firm zajmujących się obrotem stłuczką szklaną. Jej wyniki nie są jeszcze oficjalnie dostępne, ale urzędnicy przyznają, że skala nieprawidłowości jest bardzo duża i może sięgać nawet 20 proc. dokumentów. To przełom: w poprzednich latach ministerstwo stało na stanowisku, że oszustwa tego typu mają charakter marginalny.

- Na pewno złożymy jeszcze kilka doniesień do prokuratury i będziemy walczyć o unieważnienie zezwoleń na prowadzoną przez niektórych recyklerów działalność - zapowiada w rozmowie z "Tygodnikiem" minister Andrzej Kraszewski.

Dodaje również, że nieprawidłowości w branży szklanej nie są wyjątkiem.

- Oszustwa na szkle...

7942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]