Reklama

Minister wypowiada wojnę

Minister wypowiada wojnę

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Burza po artykule "Tygodnika" o nielegalnym obrocie odpadami: ministerstwo środowiska potwierdza nasze informacje i zapowiada walkę z oszustami, przedsiębiorcy podają kolejne przykłady nieuczciwości, a Urząd Kontroli Skarbowej rozpoczyna postępowanie w opisanej przez nas sprawie.
I

Informacje "Tygodnika" w całości potwierdza ministerstwo środowiska, które sprawę "Karmana" skierowało do prokuratury już w kwietniu tego roku.

Od początku roku trwa ogólnopolska kontrola firm zajmujących się obrotem stłuczką szklaną. Jej wyniki nie są jeszcze oficjalnie dostępne, ale urzędnicy przyznają, że skala nieprawidłowości jest bardzo duża i może sięgać nawet 20 proc. dokumentów. To przełom: w poprzednich latach ministerstwo stało na stanowisku, że oszustwa tego typu mają charakter marginalny.

- Na pewno złożymy jeszcze kilka doniesień do prokuratury i będziemy walczyć o unieważnienie zezwoleń na prowadzoną przez niektórych recyklerów działalność - zapowiada w rozmowie z "Tygodnikiem" minister Andrzej Kraszewski.

Dodaje również, że nieprawidłowości w branży szklanej nie są wyjątkiem.

- Oszustwa na szkle...

7942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]