Reklama

Miasto w sieci

Miasto w sieci

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Trzy dotychczasowe edycje krakowskiego festiwalu pozwalały przewidywać, że jeśli ta impreza - równie obszerna, co chaotyczna i "wszystkoistyczna - przetrwa, to pozostanie jedynie usprawiedliwieniem dla codziennego krakowskiego marazmu. Okazało się tymczasem, że tegoroczny, zatytułowany "Terytorium, Miesiąc Fotografii jest wydarzeniem zupełnie innego formatu. I oby tak zostało.
Paolo Ventura "War Souvenir #43, Pensione Vittora"
C

Co przyczyniło się do tej zmiany? Na pewno pomogło zjednoczenie sił: tym razem z organizatorem imprezy, Fundacją Na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych współpracowała Fundacja Imago Mundi. Znaczny udział mieli także Węgrzy, honorowi goście krakowskiego festiwalu: Węgierski Dom Fotografii w Budapeszcie i Centrum Węgierskie w Krakowie. Jednak o sukcesie zadecydowało chyba przede wszystkim ściślejsze określenie problematyki łączącej kilkadziesiąt wystaw, projekcji, wykładów, paneli, przeglądów portfolio i spotkań, które złożyły się na Miesiąc Fotografii. Tytułowe terytorium nie stało się przy tym jedynie obowiązującym tematem, ale raczej punktem wyjścia; otwiera, a nie ogranicza. Może przekładać się na ludzkie ciało, topografię miasta, ba, nawet na - szczególnie interesującą - przestrzeń czasu. Terytorium może być obserwowane albo konstruowane. Może się kurczyć, ale także...

11555

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]