Reklama

Męski punkt widzenia

Męski punkt widzenia

31.05.2011
Czyta się kilka minut
O jeden gwałt za daleko" - czytamy tytuł na okładce "Newsweeka" (nr 21/11), który jak wiele innych pism w Polsce postanowił opisać upadek Dominique’a Strauss-Kahna.
Z

Zaniepokojeni, zaczynamy się zastanawiać, ile gwałtów nie jest "za daleko" i co zrobiłaby amerykańska redakcja na wieść, że pod marką "Newsweeka" ktoś posługuje się takim grepsem - ale zaglądamy do środka numeru. "Prawdziwy problem Dominique’a Strauss--Kahna nie polega na tym, co zrobił - pisze Maciej Nowicki. - Problem polega na tym, gdzie zdarzenia się działy. Gdyby szef MFW usiłował zgwałcić pokojówkę w Paryżu, prawdopodobnie nigdy byśmy o tym nie usłyszeli. Wyrozumiałość Francuzów względem seksskandali jest wręcz legendarna. We Francji tego typu sprawy zamiata się pod dywan. Były premier Jean-Pierre Raffarin, zapytany, co się dzieje, kiedy ważny polityk zostanie sfotografowany w niedwuznacznej sytuacji, odpowiedział z uśmiechem: »Z mojego doświadczenia wynika, że taką sprawę załatwia jeden telefon«".

Czy gwałt ("o jeden za daleko") można nazwać "...

2215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]