Reklama

Media milczą, dusza śpiewa

Media milczą, dusza śpiewa

06.06.2004
Czyta się kilka minut
W dorocznym raporcie na temat sytuacji mediów na świecie amerykańska organizacja pozarządowa Freedom House stwierdza, że Rosja, Ukraina i Wenezuela to kraje, w których wolność prasy ucierpiała ostatnio najbardziej. Ani w rosyjskim społeczeństwie, ani wśród rządzących reakcji nie wywołują nawet bulwersujące publikacje o haniebnych czynach rosyjskich wojsk w Czeczenii.
B

Budowa demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego ŕ la Putin najwyraźniej wymaga złożenia w ofierze wolności słowa. Im mniej wiedzą obywatele, z tym większym zapałem wsłuchują się w słowa umiłowanego przywódcy, który regularnie opowiada o poprawie warunków życia.

Na liście Freedom House Rosja uplasowała się na 148. miejscu na 196 badanych państw, wśród takich światowych potentatów demokracji, jak Angola i Sierra Leone. Ta grupa krajów zaliczana jest w rankingu do kategorii “nie przestrzegających wolności prasy". Już rok wcześniej Freedom House wskazywała, że źle się dzieje w państwie rosyjskim: nowy gospodarz Kremla wziął wtedy “pod obcasik" najpopularniejszą prywatną telewizję komercyjną NTW, skazawszy uprzednio na banicję jej właściciela, magnata medialnego Władimira Gusińskiego.

Odszkodowanie dla "Gusia"

...

9525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]