Reklama

Ładowanie...

Manuela kontra Nela

01.10.2007
Czyta się kilka minut
Pisarze to ludek nieużyty a krnąbrny, z natury egoistycznie destrukcyjny, z lekką nutką autystyczną. Nawet najbardziej ekstrawertyczny odłam literatów koncentruje swe zakopane talenta na szydzeniu, wykpiwaniu - oprawia rzeczywistość na destrukcyjnie. Im gorzej, tym lepiej. Tak było dotąd, bo odtąd jest Manuela Gretkowska (na plakacie druga z prawej). Pisarka zdecydowała się wziąć sprawy w swoje kobiece, czyste ręce, obnażyć przed nami swe kobiece serce i intencje. "Wszystko dla przyszłości". To piękne, treściwe hasło, zrealizowane przez kandydatki w formie estetycznego billboardu.
N

Nie zgadzam się z szowinistycznymi ekspertami, twierdzącymi, że Partia Kobiet nie ma programu. Program zarysowuje się wyraźnie, nawet jeśli na plakacie tylko majaczy. Wystarczy nieco wytężyć siły i wszystko staje się jasne jak na czystej damskiej dłoni. Oczywistą oczywistością stają się na przykład stosunki międzynarodowe naszego kraju po objęciu władzy przez Manuelę. Radykalnie poprawi się polityka zagraniczna Polski, ponieważ Polska jest kobietą - podobnie jak Francja, Andora, Słowacja, Finlandia i Rosja oraz cała Pribałtika - a przecież powszechnie wiadomo, że kobieta z kobietą zawsze się dogada. Wobec tego Polska zbliży się z Ukrainą, a nawet Argentyną i Japonią. Z Indiami sytuacja jest dwuznaczna (Indie to bliźniaczki), natomiast niestety pogorszą się kontakty z USA, bowiem USA to nie kobieta, tylko skrótowiec. Burundi dopiero odkrywa swą tożsamość płciową, więc Polska...

4084

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]