Reklama

Manuela kontra Nela

Manuela kontra Nela

01.10.2007
Czyta się kilka minut
Pisarze to ludek nieużyty a krnąbrny, z natury egoistycznie destrukcyjny, z lekką nutką autystyczną. Nawet najbardziej ekstrawertyczny odłam literatów koncentruje swe zakopane talenta na szydzeniu, wykpiwaniu - oprawia rzeczywistość na destrukcyjnie. Im gorzej, tym lepiej. Tak było dotąd, bo odtąd jest Manuela Gretkowska (na plakacie druga z prawej). Pisarka zdecydowała się wziąć sprawy w swoje kobiece, czyste ręce, obnażyć przed nami swe kobiece serce i intencje. "Wszystko dla przyszłości". To piękne, treściwe hasło, zrealizowane przez kandydatki w formie estetycznego billboardu.
N

Nie zgadzam się z szowinistycznymi ekspertami, twierdzącymi, że Partia Kobiet nie ma programu. Program zarysowuje się wyraźnie, nawet jeśli na plakacie tylko majaczy. Wystarczy nieco wytężyć siły i wszystko staje się jasne jak na czystej damskiej dłoni. Oczywistą oczywistością stają się na przykład stosunki międzynarodowe naszego kraju po objęciu władzy przez Manuelę. Radykalnie poprawi się polityka zagraniczna Polski, ponieważ Polska jest kobietą - podobnie jak Francja, Andora, Słowacja, Finlandia i Rosja oraz cała Pribałtika - a przecież powszechnie wiadomo, że kobieta z kobietą zawsze się dogada. Wobec tego Polska zbliży się z Ukrainą, a nawet Argentyną i Japonią. Z Indiami sytuacja jest dwuznaczna (Indie to bliźniaczki), natomiast niestety pogorszą się kontakty z USA, bowiem USA to nie kobieta, tylko skrótowiec. Burundi dopiero odkrywa swą tożsamość płciową, więc Polska...

4084

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]