Ładowanie...
Licea nie są dla wszystkich. Czy da się uratować skrzywdzony rocznik

Marta i Paweł, mieszkający pod Krakowem rodzice 15-letniej Ewy (imiona zmienione), uratowali córkę przed przewlekłym rekrutacyjnym stresem i zawodówką – zapisali ją do prywatnego liceum. Spokój będzie ich kosztował tysiąc złotych miesięcznie. Przez następne cztery lata.
19-letnia Wiktoria Korzecka z Wrocławia będzie ratować swoją 13-letnią siostrę przed szkołą, zastępując tę instytucję nauczaniem domowym. Wierzy, że siostra ucząca się pod jej okiem przygotuje się do egzaminów skuteczniej i bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym.
Chodzi o trzy roczniki dzieci upchnięte w dwóch latach szkolnych: sześciolatki i siedmiolatki, które poszły do pierwszych klas w 2014 i 2015 r. Pierwsi zaczęli ponad miesiąc temu naukę w liceach i innych szkołach ponadpodstawowych, drudzy rozpoczną ją za niecałe jedenaście miesięcy. O ile standardowo polskie podstawówki wypuszczały ostatnimi laty...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]