Reklama

Liberty Corner: trzeba latać

Liberty Corner: trzeba latać

04.01.2004
Czyta się kilka minut
Kiedyś była tu cenzura; zostały po niej tylko portale wkomponowane w nową architekturę, z wykutą w kamieniu złowróżbną nazwą. Teraz jest Liberty Corner, ultranowoczesny, luksusowy biurowiec.
K

Kiedyś snuły się tu zniewolone cienie redaktorów i pisarzy, dziś jasne i sterylne wnętrza będą przemierzać cichobieżni biznesmeni, menadżerowie, adwokaci i styliści. Już za chwilę. Na razie budynek jest jeszcze pusty. Na górze działa Teren Warszawa #3.

Redbad Klynstra wystawił tu sztukę Falka Richtera “Electronic City", kosmiczny dla nas raczej utwór o pracownikach wszechgalaktycznych korporacji zagubionych w zunifikowanym globalnym biurze. Wszystko jedno: Paryż, Sydney, Nowy Jork, wszędzie tak samo, wszędzie w delegacji, w drogich nieludzkich hotelach wyglądających tak samo, na lotniskach i w samolotach, gdzie wszystko jest takie same. Bezszelestnie, beznamiętnie, podaj PIN, depresja, podaj PIN, chęć ucieczki, podaj PIN, nie pamiętam, nie pamiętasz, wypadasz, nie istniejesz.

Rzeczywiście, nie są to problemy przeciętnego Polaka, w którym hasło...

5776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]