Reklama

Lechoń

Lechoń

10.10.2016
Czyta się kilka minut
My o poecie? Każdy może. Ktoś kojarzy? Rzecz jasna!
P

Po tym, gdy minister zajmujący się stosunkami z zagranicą – którego opinie o świecie powinno się koniecznie wydać na podobieństwo „Nowych Aten” Benedykta Chmielowskiego – rzekł, że czarne wyszczupla, postanowiliśmy się dziś właśnie dzięki czerni wyszczuplić – i to na całego.
A więc Lechoń. My o poecie? Każdy może. Ktoś kojarzy? Rzecz jasna! Któż by nie słyszał, któż by nie czytał? Skamandryta. Delikatny, bywało, że jadowity, bardzo rytmiczny, a nawet drastycznie melodyjny. Wróg wiersza białego i awangardy, tradycyjny i konserwatywny. Tragiczny. Wszystko wiemy? Wszystko. Nawet to, że tak naprawdę nazywał się Leszek Serafinowicz.
Stop. By rozwinąć nasze mistrzowskie mniemania, potrzebna jest nam jeszcze jedna postać: Grydz. To tylko lekka poufałość. Tak właśnie bowiem o redaktorze Mieczysławie Grydzewskim mówili za jego doby wszyscy. A więc – Grydz. Ktoś wie, kim był? Cisza...

4387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]