Reklama

Lata tłuste

Lata tłuste

13.02.2007
Czyta się kilka minut
W styczniu br. rząd ogłosił, że aż 1,1 miliarda euro z funduszy strukturalnych przyznanych nam na lata 2007-2013 przez Unię Europejską zostanie przeznaczone na kulturę. Tak duże środki zostaną przekazane przede wszystkim na ochronę zabytków i rozwój infrastruktury. Minister Ujazdowski zapowiedział nawet, że czeka nas "wielki skok.
Ś

Środki na wsparcie kultury będą pochodziły z dwóch programów. W Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na projekty kulturalne zarezerwowano 490 milionów euro. Są one przeznaczone na ochronę oraz zachowanie kultury i dziedzictwa o znaczeniu światowym i europejskim (w tym obiektów wpisanych na listę UNESCO), a także na rozwój i poprawę stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ogólnopolskim. W ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), prowadzonych przez poszczególne województwa, będą finansowane przedsięwzięcia kulturalne o znaczeniu regionalnym i krajowym.

Centrum Bajki

Na ten cel przeznaczono w sumie 643 miliony euro. Znajdują się tu środki m.in. na budowę, przebudowy i remonty obiektów kulturalnych, odbudowę, konserwację i remonty zabytków, adaptacje na potrzeby muzealne obiektów architektury i...

7931

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]