Reklama

Kronika religijna (5-11 VI)

Kronika religijna (5-11 VI)

14.06.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Duma i egoizm człowieka prowadzą zawsze do podziałów, wznoszą mury obojętności, nienawiści i przemocy" - powiedział Benedykt XVI podczas Mszy na Placu św. Piotra w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tylko otwarcie się na Ducha sprawia, że "serca zdolne są do zrozumienia języków wszystkich, albowiem przywraca On pomost autentycznego porozumienia między Ziemią i Niebem".
  • "Cały Kościół jest jednym wielkim ruchem, ożywianym przez Ducha Świętego" - podkreślił Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Regina caeli" (4 czerwca). "W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół objawił się jako jeden, święty, katolicki i apostolski; objawił się jako misyjny, poprzez dar mówienia wszystkimi językami świata, ponieważ Dobra Nowina miłości Bożej przeznaczona jest dla wszystkich" - podkreślił Papież. Przemawiając po polsku, Benedykt wspomniał niedawną pielgrzymkę: "Przed tygodniem...
8080

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]