Reklama

Kronika religijna (5-11 III)

Kronika religijna (5-11 III)

12.03.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Uroczyste zakończenie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II na szczeblu diecezjalnym odbędzie się 2 kwietnia - potwierdził kard. Camillo Ruini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej, w liście do wiernych. Ceremonia, poprzedzona nabożeństwem Liturgii Godzin, odbędzie się w południe, w Bazylice św. Jana na Lateranie. Natomiast o godzinie 17.30 w Bazylice św. Piotra Benedykt XVI odprawi Mszę za duszę poprzednika w drugą rocznicę jego śmierci.
  • "Dla chrześcijanina modlitwa nie jest ucieczką od rzeczywistości i od związanej z nią odpowiedzialności" - powiedział Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (4 marca). "Modlitwa nie jest akcesorium, dodatkiem, lecz jest sprawą życia lub śmierci. Albowiem tylko ten, kto się modli, może wejść w życie wieczne, którym jest sam Bóg" - tłumaczył Papież, komentując czytany w ten dzień fragment Ewangelii o...
7497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]