Reklama

Kronika religijna (5-11 III)

Kronika religijna (5-11 III)

12.03.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Uroczyste zakończenie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II na szczeblu diecezjalnym odbędzie się 2 kwietnia - potwierdził kard. Camillo Ruini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej, w liście do wiernych. Ceremonia, poprzedzona nabożeństwem Liturgii Godzin, odbędzie się w południe, w Bazylice św. Jana na Lateranie. Natomiast o godzinie 17.30 w Bazylice św. Piotra Benedykt XVI odprawi Mszę za duszę poprzednika w drugą rocznicę jego śmierci.
  • "Dla chrześcijanina modlitwa nie jest ucieczką od rzeczywistości i od związanej z nią odpowiedzialności" - powiedział Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (4 marca). "Modlitwa nie jest akcesorium, dodatkiem, lecz jest sprawą życia lub śmierci. Albowiem tylko ten, kto się modli, może wejść w życie wieczne, którym jest sam Bóg" - tłumaczył Papież, komentując czytany w ten dzień fragment Ewangelii o...
7497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]