Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kronika religijna (4-10 XII)

Kronika religijna (4-10 XII)

11.12.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Adwent to czas nadziei na świat sprawiedliwszy i bardziej braterski - powiedział Benedykt XVI podczas nieszporów w pierwszą Niedzielę Adwentu w Bazylice św. Piotra. To czas - dodał Papież - gdy powinni spotkać się "ludzie wszystkich nacji i kultur, wierzący i niewierzący", których łączy pragnienie przyszłości w sprawiedliwości i pokoju. Benedykt XVI zwrócił uwagę, że liturgia Adwentu nie mówi o Bogu w czasie przeszłym - Bóg przyszedł, ani przyszłym - Bóg przyjdzie, tylko w teraźniejszym: Bóg nadchodzi.
  • Przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" Benedykt XVI kontynuował refleksję o znaczeniu Adwentu (3 grudnia). Ten okres "jest w całym tego słowa znaczeniu czasem nadziei, w którym wierzący w Chrystusa wezwani są do czujnego i pracowitego oczekiwania, karmionego modlitwą i czynnym zaangażowaniem miłości" - przypomniał Papież. Przemawiając po polsku, podziękował...
7964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]