Reklama

Kronika religijna (4-10 IX)

Kronika religijna (4-10 IX)

12.09.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Benedykt XVI rozpoczął sześciodniową wizytę w Bawarii (od 9 do 14 września).
  • "Życie duszpasterza musi być wyważoną syntezą kontemplacji i działania, ożywianą miłością" - powiedział Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" w Castel Gandolfo (3 września). Rozważanie poświęcił postaci św. Grzegorza Wielkiego, którego w tym dniu wspominała liturgia Kościoła. Żywot wybitnego papieża i Doktora Kościoła z VI w. "jest wzorem, który należy stawiać zarówno pasterzom Kościoła, jak i administratorom publicznym", św. Grzegorz bowiem, zanim został Biskupem Rzymu, pełnił urząd prefekta tego miasta. "Na wszelkie sposoby usiłował uniknąć wyboru na papieża, w końcu jednak musiał się poddać i porzuciwszy z niechęcią życie klasztorne, poświęcił się wspólnocie, ze świadomością, że wypełnia obowiązek" - podkreślił Papież.
  • Środowa audiencja...
7526

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]