Reklama

Kronika religijna (27II-5III)

Kronika religijna (27II-5III)

06.03.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Papieskie orędzie na Wielki Post 2006: Benedykt XVI zaapelował do władz politycznych, gospodarczych i finansowych, aby "wspomagały rozwój oparty na poszanowaniu godności każdego człowieka". Myślą przewodnią dokumentu są słowa z Ewangelii św. Mateusza: "Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi" (por. Mt 9, 36). Papież przypomniał, że "pierwszym wkładem, jaki Kościół wnosi w rozwój człowieka i ludów, nie są środki materialne czy rozwiązania techniczne, ale głoszenie prawdy Chrystusa, która kształtuje sumienia i uczy autentycznej godności osoby i pracy".
  • "Wielki Post przypomina, że chrześcijańska egzystencja jest bezustanną walką ze złem, z wszelką postacią egoizmu i nienawiści" - powiedział Benedykt XVI podczas Mszy w Środę Popielcową w Bazylice św. Sabiny na Awentynie. Wyjaśniając znaczenie posypania głów popiołem, Papież przypomniał, że "nie chodzi tu o...
7857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]