Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (27 XI - 4 XII)

11.12.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
A

Adwent - czas nadziei

"...nadziei nie nieokreślonej i zwodniczej, lecz pewnej i wiarygodnej, gdyż zakorzenionej w Chrystusie, Bogu, który stał się człowiekiem, Opoce naszego zbawienia" - powiedział Benedykt XVI podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny (1 grudnia). Papież odwołał się do słów św. Pawła o poganach, którzy przed przyjęciem wiary w Jezusa "nie mieli nadziei ani Boga na tym świecie". "Wyrażenie to wydaje się aktualne w obliczu pogaństwa naszych dni: możemy odnieść je w szczególności do nihilizmu, który trawi nadzieję w sercu człowieka, popychając go do myślenia, że w nim i wokół niego króluje nicość: nic przed urodzeniem, nic po śmierci. W istocie, gdy brakuje Boga, nie ma nadziei" - powiedział Benedykt XVI. O nadziei Papież mówił także przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański", zauważając, że rozwój...

7427

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]