Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (21-27 V)

05.06.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "W imię Boga błagam, by położyć kres tej tragicznej przemocy" - zaapelował Benedykt XVI przed modlitwą "Regina Caeli", nawiązując do starć w Strefie Gazy (20 maja). Papież wezwał władze palestyńskie do powrotu na trudną drogę porozumienia, rząd Izraela - do powściągliwości, a wspólnotę międzynarodową - do zaangażowania w negocjacje pokojowe. Główna część przemówienia dotyczyła Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, którego temat brzmiał: "Dzieci i środki komunikowania - wyzwanie dla edukacji". Benedykt XVI zauważył, że o wpływ na najmłodszych media konkurują ze szkołą, z Kościołem, a nawet z rodziną. Zasadnicze znaczenie ma zatem formacja do krytycznego i dojrzałego korzystania z mediów. Papież prosił dziennikarzy o odpowiedzialność: "Programy, które szerzą przemoc i postawy antyspołeczne bądź wulgaryzują płciowość człowieka, są nie do przyjęcia, zwłaszcza gdy skierowane...
8040

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]